meklēt

Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā

Pēc Latvijas iestāšanās ES Latvijas uzņēmējiem ir iespējas veidot uzņēmējdarbību arī citās ES dalībvalstīs, jo uz Latviju attiecas arī tie ES normatīvie akti, kas regulē uzņēmējdarbību Savienības ietvaros.

Uz Latviju attiecas Eiropas Padomes regulas sabiedrību tiesību jomā. Eiropas Padomes regula ir normatīvais tiesību akts, kurš ES dalībvalstīs piemērojamas tiešā veidā, t.i. neiestrādājot tās normas dalībvalstu nacionālajos likumos. Līdz ar to Latvijā tiek piemērota Padomes Regula par Eiropas ekonomisko interešu grupējumiem (EEIG). Tas dod iespēju Latvijas juridiskām un fiziskām personām iesaistīties starptautiskās personālsabiedrībās - Eiropas ekonomisko interešu grupās, kurās apvienojušies biedri no dažādām ES dalībvalstīm. EEIG tiek dibinātas, lai veicinātu savu biedru ekonomiskās darbības attīstību. EEIG mērķis nav peļņas gūšana.

Uz Latviju attiecas arī Eiropas Padomes Regula par Eiropas sabiedrības (SE) statūtiem. Eiropas sabiedrība ir īpašs akciju sabiedrības veids, kuras galvenā priekšrocība ir tāda, ka tā var pārcelt savu juridisko adresi no vienas ES dalībvalsts uz citu, neveicot likvidāciju un nedibinot jaunu sabiedrību ES dalībvalstī, uz kuru Eiropas sabiedrības juridiskā adrese tiek pārcelta. Minētā regula paredz prasības, kādām šai akciju sabiedrībai ir jāatbilst, kā arī īpašu kārtību, kādā notiek juridiskās adreses pārcelšana. Latvijā var dibināt un reģistrēt EEIG un Eiropas sabiedrību, kā arī Latvijas juridiskās un fiziskās personās var dibināt šādas sabiedrības citās ES dalībvalstīs.

ES regulas

Eiropas ekonomisko interešu grupas

Eiropas sabiedrība

77753136
kopš 16.05.2002.

21.09.2014.
vārda dienas svin:
Mariss, Matīss, Modris

Izstrādājis, informāciju atjauno un publicē
Lursoft, Matīsa iela 8, Rīga
info@lursoft.lv

© Uzņēmumu reģistrs

SAŅEMT IZZIŅU NO UR?

Dodam iespēju iepazīties ar reģistrācijas dokumentiem uz vietas. Sniedzam izziņas par uzņēmumu maksātnespējas procesiem un to stadijām.

Sīkāk par UR piedāvāto izziņu iespējām

JAUTĀJIET MUMS

Jums ir iespēja uzdot savu jautājumu, kā arī nosūtīt iesniegumu Uzņēmumu reģistram.

! Skatīt jau atbildētus jautājumus

NACE klasifikators

NACE klasifikators ir paredzēts uzņēmuma darbības veidu precīzai noteikšanai.

NACE klasifikators