• lv
  • en

Latvijas Republikas Uzņēmumu Reģistrs

2021. gada 1. janvārī stājas spēkā “Grozījumi “Mikrouzņēmumu nodokļa likumā””

Uzņēmumu reģistrs informē, ka, 11.12.2020, oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" ir izsludināts likums “Grozījumi “Mikrouzņēmumu nodokļa likumā”” (turpmāk – Grozījumi). Grozījumi stājas spēkā 2021. gada 1. janvārī.

Ar minēto grozījumu spēkā stāšanās vienlaikus ar SIA reģistrāciju vairs nevarēs reģistrēties mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa iegūšanai.

Grozījumi paredz, ka personai ir tiesības Uzņēmumu reģistrā vienlaikus ar iesniegumu par individuālā komersanta (IK), individuālā uzņēmuma (IU), zemnieka saimniecības (ZS) vai zvejnieka saimniecības (ZvS) ierakstīšanu Uzņēmumu reģistra attiecīgajā reģistrā pieteikties mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa iegūšanai.

Piesakoties mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusam, pieteikumā apliecina, ka pārskata gadā, kas atbilst mikrouzņēmuma nodokļa taksācijas periodam paredzamais apgrozījums nepārsniegs pievienotās vērtības nodokļa reģistrācijas slieksni un mikrouzņēmums neplāno kļūt par reģistrētu pievienotās vērtības nodokļa maksātāju līdz pievienotās vērtības nodokļa reģistrācijas sliekšņa sasniegšanai, kā arī apliecina to, ka mikrouzņēmums vēlas maksāt mikrouzņēmumu nodokli. Tāpat jāņem vērā, fiziskā persona, kura ir IK, IU, ZS vai ZvS īpašnieks, var pieteikties mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusam, ja pati nav jau šo statusu ieguvusi, kā arī tā nemaksā iedzīvotāju ienākuma nodokli no saimnieciskās darbības.