• lv
  • en

Latvijas Republikas Uzņēmumu Reģistrs

  • UR

Aicinām uz semināru “Mākslīgā intelekta aizkulises”

Uzņēmumu reģistrs (UR) piektdien, 10.maijā aicina uz informatīvi izglītojošu semināru “Mākslīgā intelekta aizkulises” Reģistra arhīva telpās.

UR klientu apkalpošanā mākslīgo intelektu (MI) sāka izmantot pirms gada un ir pirmā publiskās pārvaldes iestāde Latvijā, kas MI izmanto praksē.

Seminārā UR pārstāvji dalīsies ar pieredzi, atklājot MI aizkulises Latvijā, tostarp stāstīs par priekiem un bēdām, “pieņemot darbā” jauno kolēģi – virtuālo asistenti UNA.

“Mākslīgā intelekta tehnoloģija ir palīgs mūsu klientiem saņemt pakalpojumus katru dienu 24 stundas 7 dienas nedēļā. Vienlaicīgi tā ir arī palīgs jaunajiem darbiniekiem. Reģistra pieredze rāda, ka, ieviešot MI, nākas saskarties arī ar vairākiem izaicinājumiem, tādiem kā klientu datu drošība, jaunu profesiju radīšana un esošo profesiju kompetenču maiņu, jo virtuālos asistentus “apmāca” cilvēki - botu treneri,” stāsta Marika Jančenko, UR kvalitātes vadības eksperte, kuras vadībā UR ieviests pirmais mākslīgā intelekta vadīts virtuālais asistents Latvijas valsts pārvaldē.

Seminārs notiks Reģistra arhīvā, Starta ielā 2 (pie Brasas tilta) piektdien, 10.maijā no pulksten 11.00 līdz pulksten 13.00. Dalība tikai ar iepriekšēju pieteikšanos https://ej.uz/cu6n

Eiropas Komisija par Eiropas Savienības stratēģisko mērķi izvirzījusi mākslīgā intelekta attīstību Eiropā, un Latvijas valdība ieceri kopumā atbalsta. Seminārs iekļauts valsts pārvaldes Atvērto durvju dienās 2019, kuru moto šogad ir “Kā strādā mana valsts?”.

#AtvērtasDurvis #AtvērtaPārvalde #EiropasDiena #daridigitali