• lv
  • en

Aizvadīta konference par UR e-pakalpojumiem

7.novembrī Biznesa augstskolā Turība norisinājās konference „Uzņēmumu reģistra e-pakalpojumi komersantiem”. To organizēja Uzņēmumu reģistrs (UR) sadarbībā ar projektu "EgoPrise" un tajā piedalījās kopumā 138 interesenti, kas vēlējās uzzināt vairāk informācijas par drīzumā pieejamiem UR e-pakalpojumiem un ar to saistītajiem jautājumiem.

 

 Konferencē uzstājās UR galvenā valsts notāra vietniece Guna Paidere, kas iepazīstināja klātesošos ar konferences mērķiem un jaunumiem UR e-pakalpojumu ieviešanā. Savā uzrunā viņa atklāja, ka galvenā pakalpojumu būtība ir iespēja UR klientiem, neapmeklējot iestādi klātienē, reģistrēt tiesību subjektu UR vestajos reģistros un pieprasīt, un saņemt informāciju no UR.
Kā lielākie ieguvumi tika uzsvērts ietaupītais laiks un nauda, jo vairs nebūs jātērē laiks sēžot rindās, kā arī nebūs jātērē papildus līdzekļi, lai nokļūtu līdz UR klientu apkalpošanas nodaļai, kā arī drošība, jo e-paraksts apliecina, ka dokumentu konkrētā brīdī, konkrēta persona ir parakstījusi.

Vairāk par katru e-pakalpojumu pastāstīja, UR Funkciju vadības nodaļas vadītājas vietniece Antra Skuja un Funkciju vadības nodaļas referents Edgars Spruksts. Savās prezentācijās UR pārstāvji pastāstīja to, kā soli pa solim izpildīt katru e-pakalpojumu, lai potenciālie e-iespēju lietotāji gūtu priekšstatu un izpratni par UR e-pakalpojumiem.  

Lai konference būtu visaptveroša un tās dalībnieki uzzinātu vairāk par e-parakstu, kas ir neatņemama sastāvdaļa, lai elektroniski varētu iesniegtu reģistrācijas pieteikumu UR vestajos reģistros, konferencē ar prezentāciju piedalījās LVRTC Komercdepartamenta direktors Mihails Galuška, kas izsmeļoši pastāstīja konferences dalībniekiem par e-parakstu, atklājot būtiskākās nianses un ieguvumus.

Konferences noslēgumā uzstājās SEB bankas elektronisko pakalpojumu projektu vadītāja Vija Freimane. Viņa klātesošiem pastāstīja par SEB bankas piedāvāto iespēju jaunajiem komersantiem - pagaidu konta atvēršanu internetbankā un elektroniski parakstītas izziņas saņemšanu no bankas par pamatkapitāla apmaksu iesniegšanai UR.

 

Paldies visiem, kas apmeklēja šo konferenci un aktīvi piedalījās tajā, uzdodot sev interesējošus jautājumus!

  

Publikācijas par UR e-pakalpojumiem:

Dienas Bizness (07.11.2012.) Reģistrā - elektronikas ēra