• lv
  • en

Latvijas Republikas Uzņēmumu Reģistrs

Reģistrs ar jauno stratēģiju iepazīstina Memoranda padomi

Uzņēmumu reģistra jaunā stratēģija paredz pāreju uz digitāliem pakalpojumiem, tāpēc šodien ar gaidāmajām izmaiņām un problēmjautājumiem iepazīstinām Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomi.

Pēdējos gados aug elektroniski saņemto reģistrācijas pieteikumu skaits – pērn tas sasniedza jau 85%. Salīdzinājumam – 2020. gadā elektroniski tika saņemti 78%, 2019. gadā – 64%.

Tajā pašā laikā vērojama tendence, ka elektroniski saņemto pieteikumu skaits reģistrācijai biedrību un nodibinājumu reģistrā aug lēnām – pērn papīra formātā tika saņemti 2844 pieteikumi jeb 47% no biedrību un nodibinājumu iesniegtajiem pieteikumiem. Statistika liecina, ka daļa biedrību veiksmīgi darbojas e-vidē, tostarp spēj izmantot likumā noteiktās iespējas attālinātai dalībai biedru sapulcēs, bet daļa – pagaidām e-vidē darboties nevēlas vai nespēj.

Par to kā Uzņēmumu reģistrs var palīdzēt biedrībām un nodibinājumiem reģistrācijas pieteikumus iesniegt elektroniski, tostarp pastarpināti – pie potenciālajiem Reģistra sadarbības partneriem, šodien diskutēsim ar nevalstisko organizāciju sektoru Memoranda padomē.

Ziņu iesniegšana Uzņēmumu reģistrā tikai e-vidē
1,8MB , PDF , izveidots

Ja Jums ir priekšlikumi kā, valsts pārvaldei efektivizējoties un virzoties uz publisko pakalpojumu digitalizāciju, mazināt digitālo plaisu biedrību sektorā, aicinām priekšlikumus iesniegt, nosūtot tos uz pasts@ur.gov.lv vai guna.paidere@ur.gov.lv

Ja ziņu lasāt e-pastā, prezentāciju varat apskatīties, apmeklējot Uzņēmuma reģistra tīmekļvietni (uzklikšķinot uz jaunuma nosaukuma).