• lv
  • en

Latvijas Republikas Uzņēmumu Reģistrs

Svarīga informācija ārpakalpojuma grāmatvežiem, zvērinātiem advokātiem un citiem 'likuma subjektiem' - darbību uzsākusi digitāla apmācību platforma NILLTPF novēršanas jomā

2022. gada 25. februārī darbību uzsākusi digitāla apmācību platforma jeb virtuāla bibliotēka –https://training.fid.gov.lv/, kurā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas (NILL/TF/PF) novēršanas jomā iesaistītajām personām pieejams plašs klāsts ierakstītu video lekciju un citi ar jomu saistīti mācību materiāli, informē Finanšu izlūkošanas dienests.

Virtuālā bibliotēka paredzēta gan Finanšu izlūkošanas dienesta sadarbības partneriem, tostarp tiesībaizsardzības iestāžu un prokuratūras pārstāvjiem, gan Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma subjektiem, tas ir, ārpakalpojuma grāmatvežiem, zvērinātiem advokātiem, maksātnespējas administratoriem, bankām u.c.

Virtuālajā bibliotēkā pieejamas daudzveidīgas video apmācības par NILL/TF/PF jomas aktualitātēm ar nacionāla mēroga speciālistu, kā arī augsta līmeņa ārvalstu ekspertu dalību. Video apmācības ir par tādām tēmām, kā goAML sistēmas lietošana, Nacionālais NILL/TF/PF risku novērtējums, starptautiskā sadarbība tiesībaizsardzības jomā, noziedzība finanšu instrumentu tirgos un dažādām jomām pielāgotu lekciju temati. Plānots, ka ar laiku Finanšu izlūkošanas dienests papildinās vietni ar jauniem apmācību materiāliem.  

Finanšu izlūkošanas dienests aicina interesentus reģistrēties apmācību platformā. Lai reģistrācija noritētu veiksmīgi, lūdzam ievērot šādus ieteikumus:

  • Reģistrācija veicama tīmekļa vietnē https://training.fid.gov.lv/, aizpildot nepieciešamo informāciju. Iespēju robežās reģistrācijai aicinām izmantot iestādes vai uzņēmuma oficiālo e-pasta adresi.
  • Reģistrējoties apmācību platformā, aicinām iepazīties ar platformas lietošanas noteikumiem, ko lūdzam ievērot visā apmācību platformā lietošanas laikā.
  • Jūsu piekļuve apmācību platformai tiks nodrošināta 3 darba dienu laikā pēc reģistrācijas pieteikuma saņemšanas Finanšu izlūkošanas dienestā. Par veiksmīgu reģistrāciju un piekļuves nodrošināšanu apmācību platformai Jūs saņemsiet apstiprinājuma e-pastu.
  • Jautājumus un komentārus tehnisku vai funkcionālu neskaidrību gadījumā lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi: macibas@fid.gov.lv.