• lv
  • en

Latvijas Republikas Uzņēmumu Reģistrs

Tiekamies piektdien, 1. jūlijā, sarunu festivālā “Lampa”!

Sarunām ir nozīme, tāpēc aicinām sarunāties sarunu festivālā “Lampa” teltī “Valsts māja”! Uzņēmumu reģistrs piedalīsies divos pasākumos.

#1

“Beidziet kontrolēt, ļaujiet dzīvot!”, “Kur skatās valsts pārvalde, kāpēc nekontrolē?!”- ar šādiem viedokļiem Reģistrs saskaras ikdienā… Kas ir biznesa atbildība, un kāda veida "sabiedriskais līgums" iespējams starp privāto un publisko sektoru? Vai privātā sektora iesaistīšanās un līdzdalība publiskā sektora lēmumos ir terminēta jeb permanenta? Kurp biznesa rīcība virza valsts pārvaldi?

Sarunām ir nozīme! Tāpēc tiekamies jau piektdien, 1. jūlijā, pulksten 15.00 – 16.30 Cēsu pils parkā, Valsts mājas teltī - diskusija un spēle “Viss ir slikti jeb kur ir tava biznesa atbildība?”.  Tajā Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre Guna Paidere kopā ar kolēģiem no valsts pārvaldes – Finanšu izlūkošanas dienesta Stratēģiskās analīzes nodaļas vadītāju Alekseju Loskutovu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieku Jēkabu Straumi, Konkurences padomes priekšsēdētāju Juri Gaiķi un kolēģi no privātā sektora – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekli Jāni Lielpēteri, kā arī festivāla apmeklētājiem sarunāsies par to, ko nozīmē atbildīgs bizness, kāda ir godīga un godprātīga rīcība u.c. Diskusiju vadīs Oskars Priede.

Plānots, ka pasākumu varēs vērot arī Facebook tiešraidē – Uzņēmumu reģistra kontā Facebook Live pasākumā

#2

No papīra telpas uz e-pakalpojumiem, no klātienes pakalpojumiem uz pašapkalpošanos e-vidē un attālinātu atbalstu klientiem no Latvijas un citām, primāri, Eiropas Savienības, valstīm, no darba birojā uz attālinātu darbu, kad zūd nozīme, vai darbinieks strādā no Rīgas, Rāmavas, Rēzeknes, Romas vai Riodežaneiro, no primāri informācijas reģistrēšanas uz datu kvalitāti 3A zīmē (akurāti, aktuāli, adekvāti dati) un informācijas pieejamības nodrošināšanu pašapkalpošanās režīmā Reģistra informācijas tīmekļvietnē, kā arī atvērto datu un “sistēma sistēmā”(API) veidā …  Mēs maināmies, un arī valsts pārvalde kopumā mainās.

Tāpēc piektdien, 1. jūlijā, pulksten 19.00 – 20.30 Cēsu pils parkā, Valsts mājas teltī Improvizācijas teātra skeču sērijā “Nākotnes birojs, nākotnes darbinieks” ieskatīsimies savās attieksmēs un stereotipos par darbinieku labbūtības nozīmi, tiecoties uz kopīgiem rezultātiem. Ar smaidu un smiekliem atstāsim vēsturei apsūnojušās pieejas un raudzīsimies uz cilvēkam tuvāku, videi draudzīgāku, zināšanām auglīgāku un kopumā modernāku valsts pārvaldi, kurā pēc iespējas vairāk enerģijas veltām mērķiem, nevis procesiem.

Nākotnes valsts pārvaldes stāstu stāstīs aktieri, to veidojušas Valsts kanceleja, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Nodarbinātības valsts aģentūra, Lauku atbalsta dienests, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” un Uzņēmumu reģistrs.

Tiekamies!

Festivāla veidotāji raksta: “Mēs katrs esam valsts – sabiedrības līdzdalībai ir izšķiroša nozīme. Mēs domājam, ka Latvijas cilvēki dzīvotu daudz labāk, ja aktīvi iesaistītos sabiedriskajos un politiskajos procesos. LAMPA ir iedrošinājums interesēties par šiem procesiem un nekautrēties uzsākt diskusiju ar viedokļu līderiem. LAMPA ir iespēja atskārst, ka ikviens no mums var ietekmēt valstiski nozīmīgus lēmumus un kopīgi risināt sarežģītos jautājumus, ko nereti esam raduši “atstāt” kādam citam – politiķiem, institūciju vadītājiem, priekšniekiem vai kaimiņiem,” teikts festivāla tīmekļvietnē.