• lv
  • en
  • UR

Ukrainas delegācija viesojas UR

Ukrainas Valsts reģistrācijas dienesta delegācija ir ieradusies Latvijā, lai trīs dienu vizītē  iepazītos ar Latvijas pieredzi reģistrācijas jomā. Ukrainas delegāciju pārstāv Ukrainas Valsts reģistrācijas dienesta priekšsēdētājs Dmitrijs Vorona (Ворона Дмитрий Николаевич), Ukrainas Valsts reģistrācijas dienesta Nekustamo īpašumu un ar tiem saistīto lietu tiesību reģistrācijas departamenta direktors Nikolajs Antonovs (Антонов Николай Викторович) un Ukrainas Valsts reģistrācijas dienesta Analītiskā darba un sabiedrisko attiecību departamenta direktors Oļegs Fesiks (Фесик Олег Борисович).

Vizītes pirmajā dienā, 20.maijā, Ukrainas delegācija iepazinās ar Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra darbību, noklausoties speciālistu sagatavotās prezentācijas par komercreģistra vešanu, maksātnespējas reģistru, nevalstisko organizāciju reģistrēšanas kārtību, Kontroles nodaļas jautājumiem, informācijas sistēmu un informācijas pieejamības nodrošināšanu, kā arī par elektroniskajiem pakalpojumiem. Lai iepazītu reģistrācijas procesu klātienē, Ukrainas kolēģi devās arī nelielā ekskursijā pa Uzņēmumu reģistru, apskatot gan klientu zāli, gan lietvedību,  gan arhīvu, gan arī notāru darba ikdienu u.c.


Vizītes otrajā dienā Ukrainas delegācija devās uz Tieslietu ministriju, kur bija tikšanās ar valsts sekretāru un tuvāka iepazīšanās ar Dzimtsarakstu departamenta darbību. Tāpat šīs dienas programmā tika apmeklēta arī Tiesu administrācija un Zvērinātu notāru padome.

Savukārt trešajā vizītes dienā, Uzņēmumu reģistra sistēmas uzturētājs PS "LURSOFT IS" sniedza ieskatu par informācijas sistēmas uzturēšanu un tās darbības jautājumiem.

Jautājumu loks, kas šobrīd aktuāls Ukrainas kolēģiem, ir samērā līdzīgs Uzņēmumu reģistra aktualitātēm – uzņēmējdarbības vides uzlabošanas pasākumu īstenošana, e-pakalpojumu attīstība, vienotu klientu apkalpošanas centru izveide, reiderisma apkarošana u.c.

 

 Ukrainas reģistrācijas dienesta delegācijas un  Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra vadības pārstāvju kopbilde

 Ukrainas reģistrācijas dienesta delegācija iepazīstas ar Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru: