• lv
  • en

Latvijas Republikas Uzņēmumu Reģistrs

Uzņēmumu reģistrs klientiem piedāvā jaunu informācijas saņemšanas avotu un pakalpojumus

Uzņēmumu reģistrs informē, ka iestādes klientiem – privātpersonām un  valsts un pašvaldības iestādēm - ir pieejams jauns informācijas saņemšanas avots - Uzņēmumu reģistra informācijas tīmekļvietne www.info.ur.gov.lv. Informācijas tīmekļvietnē ir iespējams saņemt informācijas izsniegšanas pakalpojumus, izmantojot dažāda apjoma saturu, pakalpojuma saņemšanas laiku un lietotāju piekļuves iespējas.

Šobrīd Uzņēmumu reģistra informācijas tīmekļvietnē klientus aicinām izmantot informācijas  un dokumentu abonēšanas pakalpojumus. Informācijas abonēšanas pakalpojums sniedz iespēju, izmantojot piekļuvi vairāk nekā vienam lietotājam, regulāri piekļūt visai aktuālai un vēsturiskai informācijai par jebkuru tiesību subjektu vai fizisku personu.  Savukārt, dokumentu abonēšanas pakalpojums sniedz iespēju, izmantojot piekļuvi vairāk nekā vienam lietotājam, regulāri piekļūt visiem elektroniski pieejamajiem dokumentiem no tiesību subjektu un juridisko faktu reģistrācijas lietām. Abonēšanas pakalpojumi ļauj klientiem pašapkalpoties sev ērtā laikā un vietā, saņemot Uzņēmumu reģistra pārziņā esošo informāciju informācijas tīmekļvietnē www.info.ur.gov.lv.

Drīzumā Uzņēmumu reģistra informācijas tīmekļvietnē būs iespējams saņemt izziņu - apskatīt un izdrukāt aktuālo un vēsturisko informāciju par tiesību subjekta maksātnespēju, komercķīlām, dalību citos uzņēmumos, nodrošinājuma līdzekļiem, amatpersonām, SIA dalībniekiem, prokūrām, patiesajiem labuma guvējiem u.c. informāciju. Papildus varēs apskatīt tiesību subjekta veikto izmaiņu vēsturi. Savukārt par fizisku personu varēs iegūt informāciju par reģistrētiem laulāto mantisko attiecību līgumiem, tās dalību uzņēmumos. 

Uzņēmumu reģistra jaunie pakalpojumi turpina attīstīties, līdz ar to šobrīd informācijas tīmekļa vietnē pieejamais informācijas apjoms var būt nepilnīgs (piemēram, subjektiem nav pieejama informācija par publiskās un privātās partnerības līgumiem, koncesijas līgumiem, koncerna līgumiem, darbības ierobežojumiem, citu iesaisti, savukārt par fiziskām personām nav pieejami dati par to iesaisti, maksātnespēju, komercķīlām, nodrošinājuma līdzekļiem). Problēma tiek risināta - tiklīdz tehniskās problēmas tiks novērstas – informācija tiks publicēta sadaļā Uzņēmumu reģistra tīmekļvietnes www.ur.gov.lv sadaļā Jaunumi.