• lv
  • en

Uzņēmumu reģistrs preses konferencē prezentē atvērtos datus

Šodien Uzņēmumu reģistrā notika preses konference, kurā iepazīstināja ar atvērtajiem datiem, kas nu ir pieejami jebkuram interesentam vietnē http://dati.ur.gov.lv. Kā teic galvenā valsts notāre Guna Paidere: ”Uzņēmumu reģistrs kopējām sabiedrības interesēm uzkrāj datus par juridiskajām personām, tagad tie ir kļuvuši sabiedrībai vēl pieejamāki, lai tos tālāk ērti varētu izmantot ikviens pēc savām interesēm un nepieciešamības.”

Atvērtie dati sniedz iespēju mašīnlasāmā formātā lejupielādēt datus, lai tālāk tos ērti varētu atkal izmantot, veidojot visdažādākās statistikas un analīzes materiālus par uzņēmējdarbības vidi Latvijā. ATVĒRTO DATU failā ir pieejami visi pamata dati par Uzņēmumu reģistra reģistrētajiem subjektiem: tiesību subjekta veids; juridiskā adrese; nosaukums; reģistrācijas numurs u.c.

Atvērtie dati veicina ekonomisko izaugsmi un caurskatāmību, jo daloties ar informāciju, tā kļūst vērtīgāka, tā nokļūst informācijas apritē, kā rezultātā ir iespējams ieraudzīt vairāk kopsakarību un tendences. No šāda atvērto datu faila, ko ērti var tālāk atkalizmantot, gūst labumu gan sabiedrība kopumā, gan uzņēmēji, jo tas var veidot jaunas biznesa nišas un produktus, gan arī valsts iestādes, jo šis ATVĒRTO DATU fails spēs ietaupīt resursus visdažādāko statistiku veidošanai.

Atšķirībā no Uzņēmumu reģistra informācijas atkalizmantotājiem, kuri, lai saņemtu pilnu Uzņēmumu reģistra datu bāzi, slēdz savstarpēju līgumu ar Uzņēmumu reģistru un pērk datu atkalizmantošanas licenci, ATVĒRTO DATU failā ir pieejami reģistra pamatdati, kuros nav ietverti personu dati. Failā ir pieejama informācija par visiem reģistrā reģistrētajiem subjektiem, un tas tiek aktualizēts reizi diennaktī.    

Materiālu par atvērto datu jautājumu skatīt šeit.