• lv
  • en

Latvijas Republikas Uzņēmumu Reģistrs

ur.Models.ContentPart

2023

Vasara ierasti ir atvaļinājumu laiks, kad lielie darbi tiek nolikti malā, taču komerctiesību jomā 2023.gada vasara tāda nav bijusi. Trīs mēnešos dažādos datumos ir stājušies spēkā vairāki apjomīgi grozījumi Komerclikumā un likumā „Par Latvijas Republikas uzņēmumu reģistru”, kas ietekmē gan uzņēmēju, gan Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra darbu.

2022. gada 16. jūnijā Saeima pieņēma grozījumus Komerclikumā (KL), kas stāsies spēkā 2023. gada 1. jūlijā. Grozījumi maina vairākas pašreiz KL iekļautās tiesību normas, tostarp tiesisko regulējumu par akciju sabiedrības (AS) akcionāriem nepieciešamo ziņu iesniegšanu Uzņēmumu reģistrā (UR). Sīkāk apskatām, kas mainīsies tieši ziņu iesniegšanas procesā.

Guna Paidere ir Uzņēmumu reģistra (UR) galvenā valsts notāre – iestādes vadītāja. Viņas vadībā UR piedzīvojis tehnoloģisko progresu. Arī pašlaik tiek īstenots digitālās transformācijas projekts, lai ieviestu automātisku lēmumu pieņemšanu, kas būs inovācija Eiropas, varbūt pat pasaules līmenī. Uzsākot uzņēmējdarbību, UR ir pirmais kontakts ar valsti un pirmais iespaids par valsti, sarunā ar "Delfi Bizness" norāda Paidere.

Pilna intervija lasāma portālā Delfi

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2013