• lv
  • en

Latvijas Republikas Uzņēmumu Reģistrs

Virtuālais asistents - UNA

Par virtuālo asistentu

Uzņēmumu reģistrs 2018.gada 13.jūnijā atklāja pirmo publiskās pārvaldes virtuālo asistentu Latvijā - UNA. Uzņēmumu reģistra kolēģi balsojumā lēma, ka virtuālā asistenta vārds būs UNA, vārdu skaidrojot kā Uzņēmēju Nākotnes Atbalsts. Virtuālais asistents latviešu valodā rakstiski sniedz atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par jauna subjekta reģistrāciju, iesniegto reģistrācijas dokumentu virzību un likvidāciju. Uzņēmumu reģistra virtuālais asistents UNA ir klientu orientēts rīks, kas pieejams jebkurā diennakts laikā un komunikācijā izmanto saprotamu un vienkāršu, tajā pašā laikā lietišķu komunikācijas stilu. Virtuālais asistents UNA izstrādāts pilotprojekta ietvaros septiņu mēnešu laikā, piecu komandas dalībnieku sastāvā.

Ieguvumi

Uzņēmumu reģistrs, īstenojot virtuālā asistenta projektu, padara saziņu ar klientu pieejamāku un draudzīgāku, klientiem nav jādodas klātienē uz klientu apkalpošanas centriem, taupot savu laiku un naudu, nav jāgaida saruna ar Uzņēmumu reģistra operatoru zvanu centrā, jo atbildes uz klientu jautājumiem tiek sniegtas nekavējoties. Uzņēmumu reģistra virtuālais asistents arī iestādes darbiniekiem sniedz iespēju aizstāt tehnisku rutīnas darbu, ļaujot darbiniekiem pievērsties augstākas pievienotās vērtības darbam, kur, piemēram, nepieciešama arī emocionāla iesaiste, ko virtuālais palīgs nevar aizstāt.

Pieejamība

Virtuālais asistents UNA pieejams tīmekļvietnē www.ur.gov.lv, kā arī Uzņēmumu reģistra Facbook Messenger lietotnē 24/7h. Svarīgi norādīt, ka virtuālo asistentu UNA ērti lietot jebkurā vietā, ja informācijas meklēšanai tiek izmantotas arī viedierīces, jo tas darbojas responsīvajā dizainā.

Izstrādātāji

Uzņēmumu reģistrs, veidojot virtuālo asistentu, sadarbojās ar Latvijas uzņēmumu “Tilde”, kas savā darbā izmanto mākslīgā intelekta tehnoloģijas un spēj nodrošināt virtuālā asistenta darbību latviešu valodā. Uzņēmumu reģistra virtuālā asistenta izveidē izmantota virtuālo asistentu platforma, neironu tīklu un dabīgās valodas tehnoloģijas, kas palīdz nodrošināt to, ka ar virtuālo asistentu  var sazināties brīvā valodā, līdzīgi kā ar Uzņēmumu reģistra darbinieku. Virtuālā asistenta tēlu radīja māksliniece Marta Bērziņa, savukārt, komunikatīvo raksturojumu izstrādāja aģentūra “Copywriter”.

Informatīvie materiāli