• lv
  • en

Latvijas Republikas Uzņēmumu Reģistrs

Arodbiedrības saplūšana

1. Kopsavilkums

Arodbiedrību var apvienot ar citu arodbiedrību pievienošanas vai saplūšanas ceļā. Saplūšana ir process, kurā divas vai vairākas arodbiedrības (pievienojamās arodbiedrības) nodod visu savu mantu jaundibināmai arodbiedrībai (iegūstošā arodbiedrība). Apvienošanas gadījumā pievienojamā arodbiedrība beidz pastāvēt bez likvidācijas procesa. Apvienošanas gadījumā pievienojamās arodbiedrības tiesības un saistības pāriet iegūstošajai arodbiedrībai. Pievienojamās arodbiedrības biedri kļūst par iegūstošās arodbiedrības biedriem.

Ne agrāk kā 3 mēnešus pēc paziņojuma publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" katra reorganizācijā iesaistītā arodbiedrība Uzņēmumu reģistrā iesniedz dokumentus uz reorganizāciju.

Biedriem ir tiesības piedalīties un balsot biedru sapulcē attālināti. Plašāk lasiet sadaļā Skaidrojums par attālināto dalību dalībnieku, akcionāru un biedru sapulcēs.

Likumā noteiktos gadījumos pieteikums izmaiņu reģistrācijai var tikt nosūtīts pārbaudei Valsts ieņēmumu dienestam. Plašāk lasiet sadaļā Par Uzņēmumu reģistrā saņemto pieteikumu izvērtēšanu Valsts ieņēmumu dienestā

  • 7 dienas (neskaitot iesniegšanas dienu)*
    Izskatīšana

* Likumā noteiktais termiņš dokumentu izskatīšanai var tikt pagarināts, pamatojoties uz Administratīvā procesa likuma 64.panta otro daļu.


Iesniedzamie dokumenti: